logo
days
hours
mins
secs
E. Žaldaris
08
Dec
2021

#LTOK
Pristatytas antrasis projekto „He For She“ sezonas: lygybė sporte – bendras tikslas

Sporto kino festivalio metu pristatytas antrojo lyčių lygybę sporte skatinančio projekto „He For She“ sezonas. Jungtinių Tautų projektą Lietuvoje prieš metus inicijavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), kviesdamas vyrus solidarizuotis ir kartu su moterimis aktyviai siekti lyčių lygybės sporte bei būti vieninga ir matoma pokyčių jėga.

„Pirmąjį projekto sezoną papasakojome penkias jautrias istorijas apie vyrų palaikymą karjeros sporte siekiančioms moterims – žmonoms, dukroms, mamoms, kolegėms. Garsiai kartojome, kad vyriškų ir moteriškų sporto šakų nėra, kad moterys sporte gali užimti bet kokias pareigas ir sportuoti bet kokią sporto šaką.

Juk ir pati esu taip vadinamos „vyriškos“ sporto šakos atstovė, kažkada buvo labai kreivai žiūrima į merginą su šautuvu. Džiaugiuosi, kad tie seni stereotipai po truputį nyksta, o požiūris keičiasi. Dar labiau džiaugiuosi, kad galime prie to prisidėti. Su nekantrumu laukiu, kada galėsime pasidalinti naujojo sezono pasakojimais“, – sakė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Iniciatyvos globėja Lietuvoje – JE prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Džiaugiuosi, kad startuoja jau antrasis projekto, skatinančio lygybę sporte, sezonas. Pati pasirinkau sporto šaką, kuria kažkada užsiimdavo tik vyrai, tačiau labai gerai jaučiuosi ir man puikiai sekasi. Todėl labai skatinu ir noriu padrąsinti mergaites, kurios renkasi sunkius sportus. Nebijokite, mes galime labai daug“, – sakė atidaryme dalyvavusi penkiakovininkė, Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Jungtinių Tautų projektas „He For She“ pradėtas 2014-aisiais garsiąja aktorės Emmos Watson kalba, atkreipiančia dėmesį, kad lyčių lygybė – visų bendras rūpestis. Nuo to laiko į projektą įsitraukė milijonai vyrų visame pasaulyje, taip jų ir buvęs JAV prezidentas Barackas Obama.

Lietuvoje LTOK į šį projektą pažvelgė per sporto prizmę. Atidarymo metu žiūrovai turėjo išskirtinę progą pamatyti pirmąją naujojo sezono istoriją, pasakojančią ledo rituliu gyvenančių ir kartu Sostinės ledo ritulio akademija įkūrusių Dalios ir Artūro Katulių istoriją.

„Man dirbant vyro palaikymas yra labai svarbus. Tokia lygiavertė partnerystė augina sparnus. Man svarbu, kad nesivaržytume vienas su kitu, o augintume vienas kito svajones. Artūras manimi tiki nuo pirmo žingsnio. Būdamas sportininku jis yra labai azartiškas ir siekia pergalių, bet mūsų partnerystėje – vienas kitą palaikome, o nesivaržome“, – kalbėjo akademijai vadovaujanti D. Katulė.

Akademijoje didelis dėmesys skiriamas ledi ritulio populiarinimui tarp mergaičių, todėl jų skaičius kasmet auga.

„Sportas negali būti skirstomas pagal lytį, ledo ritulys – ne išimtis. Tai labai smagus žaidimas, kurį gali žaisti mergaitės, berniukai, moterys ir vyrai. Sakyčiau, kad mergaites reikia drąsinti ir skatinti sportuoti, jos nuo mažens turi žinoti, kad gali rinktis bet kurią sporto šaką, kuri tik patinka“, – sakė buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas, dabar treneris A. Katulis.

Į naujo projekto sezono pristatymą susirinkę svečiai taip pat stebėjo Sporto kino festivalio filmą „Merginos nemoka lėkti per bangas“, pasakojantį apie banglentininkių kovą dėl lygių teisių.

Naujos „He For She“ projekto istorijos – jau netrukus LTOK.lt.