logo
days
hours
mins
secs
Vytauto Dranginio nuotr.
06
Feb
#LTOK
Regbininkas Dovydas Taujanskas koncertus iškeičia į teatrą

Vienas geriausių Lietuvos regbininkų Dovydas Taujanskas pernai turėjo itin ilgą sezoną, per kurį netrūko naujų patirčių. Viena jų – debiutas Europos žaidynėse su Lietuvos regbio-7 rinktine. O sezoną baigė su šalies tradicinio regbio rinktine, pradėjusia naujojo Europos čempionato ciklo kovas.

Poilsio nenusimato daug, bet netrukus regbininkams prasidės tas laikotarpis, kai bus galima pailsėti, o kartu skirti daugiau dėmesio knygoms, muzikai ar filmams.

Skaityti pamėgo neseniai

D.Taujanskas neslepia, kad dėl įtempto sezono knygos šiek tiek apleistos, bet jau netrukus jis planuoja susidaryti sąrašą ir susigrąžinti šį užsiėmimą į dienotvarkę.

„Kai skaitau, tai iš sporto srities man labiausiai patinka biografinės knygos, dažniausiai – regbio trenerių ar žaidėjų. Iš kitų kategorijų šiek tiek domiuosi investavimu, todėl esu skaitęs populiariausias su tuo susijusias knygas“, – sako sportininkas.

Regbininkas prisipažįsta, kad mokykloje skaityti visiškai nemėgo: „Pradinėje mokykloje už perskaitytą knygą gaudavome žvaigždutę. Nemažai mokinių, ypač merginų, tų žvaigždučių surinkdavo daug, o aš – tik vieną kitą. Skaitydavau, galima sakyti, tik per prievartą. Kai pradėjau studijuoti, skaitydavau mokslinius straipsnius, atsirado ir kitokios literatūros. Iš esmės skaityti pamėgau tik prieš kelerius metus, visai prieš pandemiją. Pažįstamas parekomendavo keletą knygų ir jos taip patiko, kad ėmiau skaityti po knygą kas savaitę ar dvi.“

D.Taujanskas knygas dažniausiai skaitydavo prieš miegą. Gyvendamas ir sportuodamas Anglijoje, knygoms skirdavo dalį pietų pertraukos. Taip pat knyga praverčia kelionių metu.

Filmai – tik ne siaubo

D.Taujanskas negali išskirti savo mėgstamo filmo žanro, bet iškart išduoda, kokių kino kūrinių negali žiūrėti.

„Mėgstu pažiūrėti ir veiksmo filmus, ir komedijas. Kai išeina neblogas biografinis filmas apie sportą, irgi susidomiu. Labai nemėgstu siaubo filmų. Prieš maždaug dešimt metų žiūrėdamas vieną filmą taip išsigandau, kad tikriausiai niekad tokių filmų nebežiūrėsiu“, – prisipažįsta D.Taujanskas.

Kai ekranuose pasirodo naujas ir įdomus filmas, regbininkas jį dažniausiai pažiūri kino salėje. Kur kas dažniau jis filmus stebi namie, kai būna laisvi vakarai. Tam puikiai pasitarnauja įprasta televizija arba „Netflix“ platforma.

Muzika – per patefoną

Kalbėdamas apie muziką, sportininkas neišskiria mėgstamo stiliaus. Jo teigimu, viskas priklauso nuo nuotaikos.

„Vieną dieną galiu klausyti lietuviškos popmuzikos, o kitą – kažką visiškai kitokio. Pastaraisiais metais kelionėse pamėgau „Gipsy Kings“ kūrinius, bet realiai galėčiau klausytis bet kokios muzikos“, – sako D.Taujanskas.

Namie D.Taujanskas turi patefoną, todėl laisvą dieną, dažniausiai savaitgaliais, jis klausosi muzikos per jį.

„Turiu vinilinių plokštelių, todėl labai mėgstu laisvą dieną, kai nereikia niekur keliauti, tiesiog atsikelti ir įsijungti patefoną. Tuomet jaučiu labai gerą atmosferą tiek gamindamas maistą, tiek leisdamas laiką su šeima“, – atskleidžia regbininkas.

Prieš rungtynes D.Taujanskas mėgsta paklausyti motyvacinės muzikos, tačiau jis nėra iš tų, kurie nuolat vaikščiotų su ausinukais. Regbininko teigimu, galima keletą dienų išgyventi be muzikos ir didelio nuostolio nebūtų.

Koncertai ir festivaliai D.Taujanskui nėra svetimi, tačiau daugiau malonumo jis su žmona jaučia teatro salėje.

„Nesu nusiteikęs prieš didelius koncertus, ir šią vasarą planavome vykti į „The Weeknd“ koncertą Varšuvoje, bet nepavyko to padaryti. Dabar atsirado daugiau noro eiti į teatrą. Pernai buvome „Spragtuke“ ir labai patiko. Dabar mieliau nueičiau į kokį nors spektaklį, o ne „Rammstein“ koncertą“, – tvirtina Lietuvos rinktinės narys.

Vytauto Dranginio nuotr.
Vytauto Dranginio nuotr.

Geriausi

Knyga: Carolio Dwecko „Sėkmės psichologija“ („Mindset“).

Grupė / atlikėjas: „Gipsy Kings“.

Filmas / serialas: filmai su Jasonu Stathamu arba Gerardu Butleriu.