logo
days
hours
mins
secs
Organizatorių nuotr.
17
May
#LTEAM
Savo akimis pamatykite pasaulio stipriausius ugniagesius gelbėtojus: Olimpinės dienos metu vyks neeilinės varžybos

Birželio 8 dieną (šeštadienį) sporto ir pramogų šventė „Olimpinė diena 2024” Šiauliuose bus pilna išskirtinumų, o vienas iš jų – pirmą kartą šiame renginyje vyksiantis Baltijos šalių, o tuo pat metu ir Lietuvos, stipriausio (-ios) ugniagesio (-ės) gelbėtojo (-os) čempionatai. Pernai Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai triumfavo pasaulio čempionate, o visai netrukus jų pasirodymus savo akimis bus galima pamatyti Saulės mieste.

„Ugniagesių gelbėtojų sporto šaka yra sunkiausios 2 minutės sporte”, – taip teigia šios rungties pasaulio čempionato rengėjai. Tuo įsitikinti ir pamatyti stipriausius Lietuvos, Latvijos, Estijos bei svečių iš Ukrainos ugniagesius gelbėtojus kviečia Baltijos šalių čempionato organizatoriai.  

Ugniagesių gelbėtojų rungtį sudaro sudėtingas kelių stotelių greičio ruožas, kuriame reikia lipti laiptais nešant gaisrinę žarną į 14 metrų bokštą (atitinka 4 aukštų pastatą), virve į viršų užtraukti dvi gaisrines žarnas, nulipus nuo bokšto kūju nustumti svorį, apibėgti kliūtis, nešant gaisrinę žarną įveikti trasą, vandeniu pataikyti į taikinį ir finišuoti tempiant apie 80 kg sveriantį nešulį, simbolizuojantį nukentėjusįjį. Visa reikia atlikti prisijungus kvėpavimo aparatą. 

Baltijos šalių čempionatas, pritrauksiantis net apie 100 dalyvių, o tarp jų – apie 10 moterų ugniagesių gelbėtojų, vyks dvi dienas. Varžybos birželio 7 dieną (penktadienį), 10 val. prasidės individualiais pasirodymais ir komandinėmis estafetėmis. Įspūdingiausi vaizdai bus garantuoti šeštadienį nuo 10 iki 15 val. birželio 8 dieną, kai prie Geležinės lapės skulptūros šurmuliuos ir nemokamas Olimpinės dienos renginys, ir varžybose pasirodys ugniagesių gelbėtojų duetai bei vyks komandinių estafečių finalai. Varžybų metu paaiškės Lietuvos rinktinė, dalyvausianti Europos ir pasaulio čempionatuose. 

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai pernai pirmąkart tapo pasaulio čempionais komandinėje estafetėje ir geriausios komandos kategorijoje, o visai netrukus jų sportinius pasirodymus bus galima pamatyti Šiauliuose, prie Talkšos ežero, Frenkelių g. 17. 

Čempionato įgyvendinimu besirūpinantis Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos antrosios komandos viršininkas Andrius Ašmontas džiaugiasi, kad tokios varžybos pirmą kartą vyks tūkstančius dalyvių kasmet pritraukiančios Olimpinės dienos metu. 

„Parodysime visuomenei savo darbą, kiti ugniagesiai pamatys mūsų formą ir, manau, šios varžybos tikrai papuoš Olimpinės dienos renginį. Tokios varžybos labai traukia akį, nes rungtys daugumai yra neįprastos, fiziškai labai sudėtingi veiksmai atliekami įspūdingai greitai. Ne kasdien tokį renginį pamatysi, – sako A. Ašmontas. – Netoli varžybų zonos taip pat turėsime edukacijų, kviesime susipažinti su ugniagesio gelbėtojo darbo specifika, parodysime įrangą, įrengsime mažojo ugniagesio trasą, kurioje vaikai galės išbandyti šį itin prasmingą darbą.”

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas – vienas iš renginių, kuris vyks Olimpinės dienos metu. Šios šventės misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais.

Retas kuris iš mūsų gali išvardyti 100 sporto šakų ir aktyvių fizinių veiklų, o Olimpinės dienos metu jas visas bus galima netgi išbandyti! Kviesime išbandyti, pavyzdžiui, mazgų rišimą, smiginį, šaudymą iš lanko, bočią, vežimėlių krepšinį, išsitestuoti fizines galimybes bei daugelį kitų. Atlikus veiklas bus renkami į  Dalyvio pasą fiksuojami taškai, kuriuos vėliau bus galima išsikeisti į prizus. 

Olimpinės dienos metu vyks 600 m vaikų bėgimas, 1988 m lietuviškos mylios bėgimas, taip pat 5 ir 10 km bėgimo varžybos, bus galima įveikti 10 km dviračių važiavimą, 6 arba 12 km pėsčiųjų trasą. Rungčių dalyviai gaus specialius medalius, o varžybų nugalėtojų laukia rėmėjų prizai. Šventėje laukiami visi – nepaisant nei amžiaus, nei fizinio pasirengimo. 

Po varžybų ir aktyvių veiklų visi bus laukiami 18 val. prasidėsiančiame Donato Montvydo koncerte.

Šiauliuose Olimpinės dienos renginys vyks simboliniais metais, kai Lietuvoje bus minimas olimpinio judėjimo šimtmetis, o Paryžiuje vyks 33-osios olimpinės žaidynės, tad renginio organizatoriai kviečia kartu aktyviai atšvęsti šias progas. 

Šventę organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos olimpinis fondas ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos apie šventę: www.olimpinediena.lt.