logo
days
hours
mins
secs
16
Apr
#LTOK
Senovės Olimpijoje įžiebta Paryžiaus olimpinių žaidynių ugnis

Iki Paryžiaus olimpinių žaidynių likus kiek daugiau nei trims mėnesiams, Senovės Olimpijoje, Graikijoje antradienį buvo įžiebta olimpinė ugnis ir prasidėjo olimpinio deglo estafetė.

Istorinėje vietoje, kur 776 m. pr. Kr. vyko pirmosios olimpinės žaidynės, olimpinė ugnis įžiebiama prieš kiekvienas vasaros ir žiemos žaidynės. Ji simbolizuoja taiką ir viltį.

Pirmą kartą po pandemijos iškilminga ugnies įžiebimo ceremonija buvo atvira žiūrovams, joje taip pat dalyvavo keli šimtai aukšto rango pareigūnų. Tarp kurių buvo ir Graikijos prezidentė Katerina Sakellaropoulou bei Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas.

„Olimpinės žaidynės yra unikalus renginys, suvienijantis pasaulį taikioms ir pagarbioms varžyboms. Žaidynėse dalyvaujantys sportininkai neša galingą žinutę, kad įmanoma iš visų jėgų ryžtingai kovoti arenose ir taikiai gyventi po vienu stogu“, – sakė T. Bachas.

Nuo šiandien 11 dienų olimpinė ugnis keliaus po Graikijos teritoriją, o balandžio 26 dieną pasieks Atėnų Panathinaiko stadioną, kur 1896 m. vyko pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės. Pirmasis olimpinės ugnies estafetę pradėjo 2020 m. Tokijo žaidynių čempionas graikas Stefanos Douskos.

Graikijos sostinėje olimpinis deglas bus perduotas žaidynių organizatoriams ir netrukus istoriniu XIX amžiaus laivu „Belem“ pradės kelionę į Prancūziją. Planuojama, kad laivas Marselį pasieks gegužės 8 dieną.

Olimpinis deglas keliaus per Prancūziją daugiau nei 12 tūkst. km, o jį pasikeisdami neš per 10 tūkst. asmenų. Tradiciškai olimpinio deglo kelionė baigsis žaidynių atidarymo ceremonijoje.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.