logo
days
hours
mins
secs
Manto Povilo Dumbravos nuotr.
15
Feb
#Švietimas
Šeštasis projekto „Svajonių komandos“ sezonas prasidėjo mokymais Birštone

Britų tarybos Lietuvoje ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojamo projekto „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams and Teams“) šeštojo sezono dalyviai aktyviai įsitraukė į keturių dienų mokymus Birštone. Būtent šių regionų mokyklų moksleiviai bei pedagogai šiemet buvo suburti į komandas, kurios jau vasario – balandžio mėn. organizuos ir įgyvendins XXI a. kompetencijas ugdysiančius ir įvairias socialines bei kitas aktualias temas paliesiančius projektus savo regiono švietimo įstaigoms, bendruomenėms.

Mokymų metu komandų nariai įvairių praktinių užsiėmimų metu analizavo, kokios kompetencijos yra svarbios šiandieniniam jaunimui, analizavo lyčių lygybę, kilnų elgesį, toleranciją ir kitas vertybes, mokėsi bendradarbiavimo paslapčių bei lyderystės.

„Svajonių komandos“ – unikalus Britų tarybos Lietuvoje inicijuojamas ir remiamas projektas, kuris per sportą jungia jaunus žmones, augina bendruomeniškumo kultūrą, įkvepia entuziazmo, kūrybiškumo ir formuoja mūsų valstybės ateities lyderius. Džiaugiamės, jog šis projektas vis auga, kasmet į veiklas įtraukdamas vis daugiau jaunuolių”, – teigia Ona Marija Vyšniauskaitė.”

Iškart po šių mokymų abiejų regionų mokyklų komandos pradės organizuoti savo pačių projektus, kuriais sieks XXI a. kompetencijas ugdyti savo bendruomenėse. Jaunimo mentoriais projektų rengimo metu taps jų pačių mokytojai, kurie pirmą kartą projekto istorijoje mokymuose dalyvavo kartu su mokiniais, kaip lygiaverčiai dalyviai. Kiekvienai iš aštuonių dalyvaujančių mokyklų organizatoriai skyrė biudžetą reikalingoms priemonėms įsigyti ir veikloms projekto metu įgyvendinti.

„Esame dėkingi mūsų partneriams Britų tarybai Lietuvoje, kad jų iniciatyva galime jau šeštą kartą įgyvendinti šį projektą. Per fiziškai aktyvias ir sportines veiklas ugdydami jaunuolių bei pedagogų įgūdžius, mes ne tik skiriame dėmesį fizinei sveikatai, bet ir puoselėjame komandinę dvasią. Džiaugiamės, kad mūsų darbas duoda vaisių, o dalyvių emocijos ir atsiliepimai – pats geriausias vertinimas. Jaunuoliai ir jų mokytojai, baigę mokymus, aktyviai dėkojo organizatoriams už neįkainojamą patirtį, galimybę mokytis ir gebėjimą įveikti savo vidines baimes. Tai rodo, kad mūsų pastangos ne veltui – mes siekiame ugdyti stiprias, savo vertybėmis pagrįstas asmenybes.

Visaginas ir Šalčininkai, kaip projekto vykdymo vietos, buvo atrinkti su mintimi – šiuose regionuose gyvena įvairių tautinių mažumų ir skirtingų kalbinių grupių atstovai. Sportas tampa ne tik būdu ugdyti fizinius įgūdžius, bet ir priemone, vienijančia šias bendruomenes, kurios savo skirtumus padeda puikiai suprasti. Dėkojame visiems dalyvavusiems už įsipareigojimą ir norą kartu kurti sveiką, aktyvų ir vieningą bendruomenės dvasią“, – mintimis pasidalino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Komandų organizuojami projektai bus įgyvendinti iki balandžio mėn. vidurio, o birželio 7 d. planuojama surengti finalinį projekto renginį Prezidentūroje, kuriame susitiks abiejų regionų komandos.

Projekto tikslas – per sportines ir neformaliojo ugdymo veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių lyderystę ir kitas XXI a. kompetencijas, taip pat skatinti Visagino, Šalčininkų ir Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą, mažinti tarpkultūrinę atskirti.

Projektą Lietuvoje nuo 2017 m. organizuoja Britų taryba Lietuvoje ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.