logo
days
hours
mins
secs
A. Četkausko nuotr. iš archyvo.
09
Apr
#LTEAM
Šiauliuose vyksta pasirengimo darbai Olimpinei dienai: žadamas įspūdingas sporto ir pramogų renginys

2024 m. balandžio 9 d.

A. Četkausko nuotr. iš archyvo.

Didžiausia vasaros sporto ir pramogų šventė „Olimpinė diena 2024“ birželio 8 dieną vėl suburs aktyvaus laisvalaikio mėgėjus. Šiemet, kaip ir prieš 8 metus, renginys vyks Šiauliuose, o čia jau verda pasiruošimo darbai. Antrą vasaros šeštadienį į miestą sugužės tūkstančiai šiauliečių bei miesto svečių iš visos Lietuvos: ką veikti ir pamatyti ras kiekvienas!

Lietuva šiemet  mini olimpinį šimtmetį, o visas pasaulis laukia Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių, tad šių metų Olimpinės dienos renginio atmosfera neabejotinai bus ypatinga – organizatoriai žada įspūdingą visos dienos renginį. Vasaros pradžioje visi bus kviečiami išbandyti įvairias vasaros ir žiemos olimpines sporto šakas bei daugiau nei 100 kitų nemokamų veiklų, pavyzdžiui: tinklinį sėdint, kulkinį šaudymą, zumbą, pasimokyti gestų kalbos sporte bei daugybę kitų. Mažieji renginio dalyviai galės aktyviai ir linksmai leisti laiką specialiai jiems įrengtoje zonoje. Olimpinės dienos metu taip pat bus galimybė pabendrauti su geriausiais Lietuvos sportininkais, laimėti dovanų bei pasidžiaugti žinomo atlikėjo koncertu. 

Be to, bus ką veikti ir norintiems pasivaržyti. Jau netrukus startuos registracijos į pėsčiųjų žygį ir dviračių važiavimą, o į bėgimo varžybas galima registruotis jau dabar: www.lteam.registracijos.lt/. Kviečiame suskubti, nes nuo gegužės 1 dienos starto mokestis į šią rungtį didės. 

Olimpinės dienos renginį ves televizijos laidų vedėjas, komikas Paulius Ambrazevičius, kuris taip pat visus norinčius kvies dalyvauti interaktyviame protmušyje.

„Šiaulių mieste birželio 8-oji ugdymo įstaigose bus paskelbta projektų diena, tad Olimpinės dienos veiklose tikimės sulaukti gausaus būrio mokinių su šeimomis, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas. – Galbūt daliai jaunimo ši diena bus impulsas pradėti sportininko karjerą, žalingus įpročius ar pasyvų laiko leidimą pakeisti į aktyvų laisvalaikį ar atrasti dar neišbandytų veiklų.“

Pirmą kartą Olimpinės dienos metu Saulės mieste vyks Baltijos šalių stipriausio ugniagesio gelbėtojo čempionatas. Kad ir kur bevyktų, šis sporto renginys visuomet pritraukia būrį smalsuolių, norinčių savo akimis išvysti vienus iš stipriausių ugniagesių gelbėtojų, pergales skinančius net Europos ir pasaulio čempionatuose.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė kasmet šioje šventėje mato džiaugsmingus dalyvių veidus.

„Šioje didžiausioje vasaros sporto ir pramogų šventėje laukiami visi – nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų, nuo sportuojančių reguliariai, iki dar tik ieškančių mėgstamos sportinės veiklos. Antrąjį birželio šeštadienį kviečiu aktyviai praleisti laiką ne tik Šiaulių miesto gyventojus, bet ir svečius iš visos Lietuvos. Galbūt tai bus proga susitikti su seniai matytais draugais, turiningai praleisti dieną su šeima, o sudalyvavus veiklose laimėti prizų“, – sako D. Gudzinevičiūtė.

Renginio vieta drieksis nuo vieno iš Šiaulių simbolio – „Šaulio” skulptūros iki „Geležinės lapės” skulptūros ir Talkšos ežero pakrantės. Jau visai netrukus Olimpinės dienos organizatoriai – LTOK, Lietuvos olimpinis fondas ir Šiaulių miesto savivaldybė pristatys dar daugiau veiklų ir paskelbs koncertuosiančią Lietuvos muzikos žvaigždę.

Olimpinės dienos misija – supažindinti visuomenę su įvairiausiomis aktyviomis veiklomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask. Kartu“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu.