Beveik dvi dešimtys Lietuvos sporto trenerių penktadienį baigė keturias dienas trukusius specialius sporto administravimo mokymus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuotų, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo finansuojamų mokymų metu dalyviai gilino žinias apie olimpinį judėjimą, olimpines vertybes vertybes, sportui iškylančius iššūkius ir sporto vadybą.
„Gyvename laikais, kai viskas labai greičiai keičiasi – tiek technologijos, tiek ir jaunimas, su kuriuo dirbame. Todėl mes, treneriai taip pat negalime stovėti vietoje, turime mokytis, gilinti žinias, jei norime vaikus išlaikyti sporto mokyklose.
Jaučiuosi labai patenkinta, kad turėjau galimybę sudalyvauti. Šiuose mokymuose galėjome ne tik pasidalinti patirtimi, bet ir su lektoriumi išsiaiškinti, ar teisingu keliu einame, įgyti naujos patirties ir susipažinti su naujais metodais tam tikram tikslui pasiekti“, – kalbėjo olimpiečių slidininkų trenerė Kazimiera Strolienė.
Mokymus sudarė 4 intensyvios dienos su profesionaliu lektoriais. Juose buvo pateikta informacija apie Lietuvos sporto sistemos pokyčių rezultatus ir ateities perspektyvas, pristatyta naujausia informacija apie sporto organizacijų valdymą ir veiklos optimizavimą, sporto mediciną, rinktinių sudarymą ir olimpinę misiją. Siekta skatinti sporto trenerius kelti profesinę kvalifikaciją vadybos srityje, keistis turima patirtimi ir idėjomis, skatinant sporto sektoriaus plėtrą.
Programa siekiama ugdyti trenerių gebėjimus rengti priemones ir procedūras, kurios padėtų visoms sporto organizacijoms kelti administravimo profesionalumą.
„Didelę mokymų dalį sudarė psichologija, o tai labai svarbu trenerio darbe: tiek bendraujant su auklėtiniais, tiek su kolegomis ar vadovybe. Šiame procese nutinka daug įvairių situaciją, į kurias kartais sureaguoti galima geriau nei pavyksta. Čia išgirdome, kaip tam tikras situacijas būtų galima išspręsti taip, kad abi pusės liktų patenkintos.
Man patiko, kad mokymus lektorius nuolat pagyvino užduotimis ir įvairiomis provokacijomis, skatinusiomis diskutuoti ir mąstyti. Tai labai naudinga“, – kalbėjo Lietuvos rankinio rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas.
Iš viso sporto administravimo mokymuose treneriams dalyvavo 18 specialistų.
„Viską įsivaizdavau kiek kitaip, tačiau gavau dar daugiau nei tikėjausi. Labai daug informacijos ir dėstytų dalykų buvo paremta psichologija, o mano darbe, bendraujant su tėvais ir vaikais, tai labai svarbu. Kartu su lektoriumi ieškojome išeičių ir sprendimų įvairiausiose situacijose“, – pasakojo plaukimo trenerė Evelina Navašinskaitė.
Kiek anksčiau šiais metais jau vyko sporto administravimo kursai vadybininkams, o rugsėjį laukia mokymai pažengusiems.
Visi šie mokymai – nemokami. Juos finansuoja TOK Olimpinio solidarumo programa, padeda rėmėjai ir savo lėšomis prisideda pats LTOK.