Gruodžio 2–9 dienomis į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis. Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ visą savaitę vyks išskirtinių, dar visiškai naujų, žvilgsnį prikaustančių filmų premjera.
Kvapą gniaužiančios dokumentinės ir meninės juostos Lietuvos žiūrovams atskleis kitokią sporto pusę, kurioje be drąsos, ryžto, atletų užsispyrimo ir noro iškovoti pergalę slepiasi daugybė nematomų emocijų. Šių metų Sporto kino festivalio šūkis – „Už medalį ryškesnės istorijos“.
Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika. Tačiau pagrindinės temos apima daugiau – 9 festivalio filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę.
Sporto kino festivaliui artėjant kviečiame susipažinti su filmų programa.
Daugiau apie Sporto kino festivalį. Naujienas sekite ir Sporto kino festivalio feisbuke.
Bilietų ieškokite „Forum Cinemas“.
Pristatome filmą – „Skeiteriai“.
Sporto šaka: Riedlentės
Režisierius: Sean Fee, Annika Ranin
Žanras: Dokumentinis
Šalis: Jungtinė Karalystė
Trukmė: 1:32 val.
Keturi riedlentininkai ruošiasi neeiliniam įvykiui – jie atstovaus Jungtinės Karalystės komandai Tokijo Olimpinėse žaidynėse! 2016 metų rugpjūtį viso pasaulio skeiterius pasiekė sensacinga žinia, kad riedlenčių sportas pirmą kartą istorijoje bus įtrauktas į Olimpinių žaidynių programą, o nematytos varžybos suplanuotos startui Tokijo arenose. Iki šio sprendimo mažai kas galvojo, kad riedlentės turi ką nors bendro su sportu. Daugeliui riedlentininkų – tai gyvenimo būdas, savotiška saviraiškos galimybė ar net akrobatinio meno rūšis.
Jungtinėje Karalystėje olimpinė naujiena sutinkama prieštaringai su abejonėmis ir linksmomis ovacijomis. Riedlenčių sporto puoselėtojai, entuziastai ir aktyvistai sunerimsta, ar ir kaip Olimpinės žaidynės pakeis jų įvaizdį, pašaukimą, iššūkius, šėlsmą. Koks gali būti negatyvus efektas gyvenimo užsiėmimui, kuris nebuvo net įsivaizduojamas sportu?
Režisieriai Seanas ir Annika pasiryžo surankioti per šešis pastaruosius dešimtmečius sukauptą archyvinę medžiagą apie riedlenčių sporto atsiradimą, kultivavimą, raidą, modernėjimą, kad iliustruotų skeiterių kultūros progresą Jungtinėje Karalystėje nuo pačios pradžios iki milijardus svarų nešančios industrijos šiandieniniais laikais.