Gruodžio 2–9 dienomis į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis. Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ visą savaitę vyks išskirtinių, dar visiškai naujų, žvilgsnį prikaustančių filmų premjera.
Kvapą gniaužiančios dokumentinės ir meninės juostos Lietuvos žiūrovams atskleis kitokią sporto pusę, kurioje be drąsos, ryžto, atletų užsispyrimo ir noro iškovoti pergalę slepiasi daugybė nematomų emocijų. Šių metų Sporto kino festivalio šūkis – „Už medalį ryškesnės istorijos“.
Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika. Tačiau pagrindinės temos apima daugiau – 9 festivalio filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę.
Sporto kino festivaliui artėjant kviečiame susipažinti su filmų programa.
Daugiau apie Sporto kino festivalį. Naujienas sekite ir Sporto kino festivalio feisbuke.
Bilietų ieškokite „Forum Cinemas“.
Pristatome filmą – „Zatario kapitonai“.
Sporto šaka: Futbolas
Režisierius: Ali El Arabi
Žanras: Dokumentinis
Šalis: Egiptas, Jordanija
Trukmė: 1:13 val.
Bent 82 kino festivalius per 10 mėnesių jau apkeliavęs dokumentinis filmas seka paskui du sirų pabėgėlius FawzĮ ir Mahmoudą, kuriuos likimas nubloškė į Zatario stovyklą Jordanijoje. Prieš prasidedant karui, Tėvynėje abu bičiuliai lankė futbolo treniruotes ir puoselėjo didelius lūkesčius užaugti iki nacionalinės rinktinės. Net pačiomis nedėkingiausiomis sąlygomis Fawzis ir Mahmoudas kantriai tęsia savo svajonę tapti profesionaliais futbolininkais bei sužaisti didžiausiuose pasaulio stadionuose.
Futbolas jiems tapo vienintele pozityvia viltimi išlikti ir ištrūkti iš skurdo bei politinės biurokratijos. Perspektyvių vaikinų talentą netrunka pastebėti Kataro futbolo akademijos skautai. Pabėgėlių kasdienybė ir rutina dramatiškai pasikeičia, kai jiems suteikiamas šansas treniruotis su profesionalais ir įrodyti savo išskirtinius gebėjimus. Fawzis ir Mahmoudas deda maksimalias pastangas, kad daugiau netektų sugrįžti į netrokštamą ir bauginantį Zatarį.
Egiptietis režisierius Ali El Arabi užtruko aštuonerius metus, kol jo nuoširdus, sąžiningas ir įkvepiantis optimizmo debiutinis filmas buvo parodytas Sandanso kino festivalio konkursinėje tarptautinės dokumentikos programoje. Vėliau sirų futbolininkų nuotykius žmogaus teisių gynybos aikštelėse palaikė Kopenhaga, Nionas, Seulas, Melburnas, Lisabona, o El Gounoje jie iškovojo geriausio Arabų šalių filmo titulą. „Zatario kapitonai“ rekomenduojamas žiūrovams nuo 11 metų. Visiems, kas trokšta suprasti, kiek daug įmanoma pasiekti dėl svajonės, kai situacija priverčia nepasiduoti.