logo
days
hours
mins
secs
Agnė Vanagienė
07
Feb
2023

#LTOK
Sporto vadybininkės gilino žinias tarptautiniuose mokymuose Bratislavoje

Tęsiasi tarptautinis moterų lyderystės sporte projektas „New Miracle“. Šią savaitę 7 Lietuvos atstovės dalyvavo Bratislavoje (Slovakija) vykusioje tarptautinėje mokymų sesijoje. „Galimybė pažinti ir bendrauti su kolegėmis iš užsienio ne tik praplečia akiratį, bet ir leidžia į iššūkius pažvelgti iš kitos perspektyvos“, – sakė projekto organizatorė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

Projektas „New Miracle“ – unikali LTOK iniciatyva prie kurios prisijungė dar keturi Europos nacionaliniai olimpiniai komitetai – Italijos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos.

Ruošiantis projektui buvo sukurta pradedančiosioms sporto vadybininkėms skirta nemokama mokymų programa ir išskirtinė mentorystės platforma, kurioje projekto dalyvės turi galimybę konsultuotis su patyrusiais kolegomis, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius.

Iš viso projekte dalyvauja 100 dalyvių iš 5 valstybių. Po pirmųjų nacionalinių sesijų, buvo atrinkta po 6-7 dalyves iš kiekvienos valstybės, kurios ir išvyko į Bratislavą.

Mokymų Bratislavoje akimirka.
Mokymų Bratislavoje akimirka.

„Moterų sporto vadybininkių trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų valstybių. Būtent todėl ėmėmės šio projekto. Norisi paskatinti moteris ne tik dirbti sporte, bet ir siekti aukštų postų. Šio projekto metu jos dirba su patyrusiais lektoriais, dalinasi asmenine patirtimi, bendrauja su kolegėmis iš užsienio. Tikime, kad taip stipriai prisidės prie profesinio augimo“, – sakė A. Vanagienė.

Tarptautinėje mokymų sesijoje dalyvavo 41 vadybininkė iš Lietuvos, Latvijos, Italijos ir Slovakijos bei projekto mentoriai. Pagrindinės mokymų temos – gerasis valdymas ir Tarptautinio olimpinio komiteto patirtis. Dalyvės buvo supažindintos su projektų „SIGS“ ir „RINGS“ metu sukurtomis gerojo valdymo platformomis, praktiniuose užsiėmimuose buvo analizuojami tam tikrų organizacijų atvejai.

„Džiaugiuosi galimybe dalyvauti šiuose mokymuose. LTOK yra labai svarbus Lietuvos paralimpinio komiteto partneris ir pats daug darantis dėl geresnės, labiau įtraukios visuomenės. Aš dalyvauju jau antruose LTOK mokymuose, rekomenduočiau juos kiekvienam, nes ši komanda kartelę užkėlė labai aukštai tiek žinių, tiek įdomumo prasme. 

Šie mokymai man, pirmiausia, duoda galimybę užmegzti naujus ryšius sporto organizacijose, mokytis iš kitų laimėjimų ir nesėkmių, pritaikyti gerąją praktiką savo darbe. Ryšių mezgimas turbūt yra vienas didžiausių privalumų. Taip pat – galimybė mokytis iš puikių lektorių gerojo organizacijos valdymo, lyderystės įgūdžių. Visa tai praverčia kasdieniame darbe siekiant, kad Lietuvoje sporto situacija gerėtų.

Sesija Bratislavoje – galimybė mokytis iš geriausių čia surinktų lektorių, suprasti, kaip sporto organizacijos veikia kitose šalyse. Ypač esu dėkinga už tai, kad čia mokomės konkrečių įgūdžių, ne tik teorijos. Čia suteikiami konkretūs įrankiai, medžiaga, kurią galima imti ir taikyti savo organizacijos veikloje“, – sakė projekte dalyvaujanti Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė.

Asta Narmontė (centre).
Asta Narmontė (centre).

Projekto „New Miracle“ dalyvės turi galimybę konsultuotis su patyrusiais kolegomis, stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius. Tarp mentorėmis tapusių eksperčių – ir patyrusios LTOK sporto vadybininkės. A. Vanagienė – viena Lietuvos olimpinių komandų misijos vadovų ir LTOK Užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė, puikiai išmananti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio sporto organizacijų veiklą.

Į kvietimą dalyvauti „New Miracle“ projekte atsiliepė ne tik sporto šakų federacijų atstovės, bet ir įvairių sporto mokyklų ar įstaigų darbuotojos. Vos tik pasidalinus kvietimu į projektą, greitai užsipildė laisvos vietos, buvo vykdoma ir atranka.

Pagrindinė pirmųjų Vilniuje vykusių mokymų tema buvo lyderystė. Teorinė medžiaga buvo sujungiama su praktiniais užsiėmimais. Dalyvės turėjo atlikti įvairias užduotis, daryti komandinius darbus, spręsti sugalvotus iššūkius. Buvo užduoti ir namų darbai.

Šio projekto iniciatoriaus LTOK paraiška 2021 metais pateko tarp 315-os, laimėjusių Europos Sąjungos finansavimą įgyvendinimui. Iš viso buvo pateiktos 1107 paraiškos.