Šią savaitę Vilniuje tęsiasi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojami nemokami sporto vadybos mokymai pažengusiems. Patyrę sporto administratoriai penktadienį virtualiai susitiko su Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) biuro prie Europos Sąjungos atstovais.
Susitikimo metu lietuviams buvo pristatytas dvejus su puse metų vykęs gerojo valdymo metodikų tobulinimo projektas „RINGS“. Jame kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu dalyvavo Danijos, Slovakijos, Turkijos, Italijos, Graikijos, Kipro, Lichtenšteino, Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Nyderlandų nacionaliniai olimpiniai komitetai bei Vokietijos Johannes Gutenberg Universitetas.
„Projekto metu sukūrėme gerojo valdymo vadovą, kuriuo galės naudotis ne tik nacionaliniai olimpiniai komitetai, bet ir kitos sporto organizacijos. Kadangi šią savaitę viena iš temų, į kurią gilinasi mokymų dalyviai, yra strateginis valdymas, jiems buvo pristatytas „RINGS“ projekto metu parengtas ryšių su visuomene vadovas.
Šios gairės buvo parengtos glaudžiai bendradarbiaujant su projekte dalyvavusiais nacionaliniais olimpiniais komitetais: remiantis jų patirtimi bendraujant tiek su žiniasklaida, tiek su kitomis suinteresuotosiomis šalimis, atsižvelgiant į jiems kylančius iššūkius ir priimamus sprendimus. Neabejoju, kad tai bus labai naudingas įrankis ir sporto administratoriams“, – sakė LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.
Šią savaitę vykstančioje mokymų sesijoje dvi dešimtys dalyvių taip pat pristatė savo savarankiškas užduotis, gautas pirmoje mokymų dalyje bei išsamiai gilinasi į strateginį valdymą. Mokymus veda lektorius verslo konsultantas Lauras Balaiša ir Australijos universitete dirbanti Elle Taurins.
Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo finansuojamų kursų tikslas – paprastai ir praktiškai pristatyti naujausias vadybos žinias apie olimpinių sporto organizacijų veiklos planavimą, strateginės, žmogiškųjų išteklių, finansų, rinkodaros vadybos ir sporto renginių organizavimą. Čia jau sukauptas žinias pildo patyrę sporto administratoriai iš sporto federacijų, klubų, mokyklų ir kitų organizacijų.
Mokymus sudaro penkios sesijos po dvi dienas, paskutinioji vyks gruodžio pradžioje.
Tarp 20-ies mokymų dalyvių – ir žinomi sportininkai bei organizacijų vadovai. Kursuose dalyvauja olimpiečiai Brigita Virbalytė ir Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos vadovas Aistis Baronas, Lietuvos moterų krepšinio lygos direktorė Rima Valentienė, Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinės treneris bei Sostinės krepšinio mokyklos direktorius Mindaugas Noreika.
Sporto vadybos mokymai pažengusiems pradėti organizuoti 2016 metais.