24
May
#LTEAM
Starto Klaipėdoje laukiantis atletas: varžybos prikaustys žiūrovų dėmesį

Trys iš trijų – Paulius Brilinga ir toliau išlieka Olimpinėje dienoje rengiamų „LTeam Throwdown“ varžybų rekordininku. Jėgos ištvermės sporto atstovas įsitikinęs, kad birželio 1-ąją Klaipėdoje vyksiantis turnyras sutrauks geriausius šalies atletus ir sukaustys žiūrovų dėmesį.

Nugalėtoju 2017 metais Alytuje pirmą kartą rengtose jėgos ištvermės varžybose „LTeam Throwdown“ tapęs Paulius rungėsi ir praėjusioje Olimpinėje dienoje. Tiesa, pernai formatas buvo neeilinis: iš viso varžėsi tik 6 komandos, tarp kurių buvo net 4 iš užsienio – prizines vietas išsidalijo Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos atstovai. Tuo metu dvi Lietuvos komandos, kurioms teko įveikti specialią atranką, užėmė 4-5 vietas. 

Visgi šiemet vėl nuspręsta grįžti prie originalios varžybų idėjos – jas organizuojantis sporto klubas „Burpis“ daugiau dėmesio skirs vietos sportininkams, kurie komandas turi sudaryti iš keturių asmenų: dviejų vaikinų ir dviejų merginų.

Apie ankstesnių metų varžybas, šiemetines permainas ir jėgos ištvermės sportą plačiau pasikalbėjome su būsimu „LTeam Throwdown 2019“ dalyviu P. Brilinga. Jūsų dėmesiui – interviu su komandos „Atsipūtę“ kapitonu.

– Kaip jūs atsidūrėte šiame sporte?

– Aš pats sportuoti pradėjau visiškai netikėtai. Mokiausi ir gyvenau Vilniuje, bet vieną savaitgalį kaip tik buvau grįžęs į Klaipėdą, o tuo metu šiame mieste buvo organizuotos pirmos jėgos ištvermės varžybos – draugas pasiūlė sudalyvauti, todėl ir sutikau. Tuomet tiesiog sportuodavau sporto klube, su draugais miesto lygoje žaisdavau krepšinį, bet viskas pasikeitė būtent po minėtų varžybų, kurias pavyko laimėti. Nuo tada treniruotėse ėmiau atlikti vis daugiau funkcinių judesių reikalaujančių pratimų, daugiau dirbau savo ištvermei ir pamažu įsibėgėjau. Dar rimčiau sportuoti pradėjau 2015 metais, kuomet ruošiausi varžyboms Vilniuje, ir nuo to laiko pasinėriau į šią sporto šaką.

– Ar dažnai dalyvaujate varžybose? Apsiribojate tik vykstančiomis Lietuvoje ar keliaujate ir į užsienį?

– Aš pats varžybose dalyvauju 3-4 kartus per metus, kartais pavyksta ir daugiau. Lietuvoje stengiuosi sudalyvauti beveik visose varžybose, jeigu tik susirenka visi pajėgiausi šalies sportininkai, o užsienyje kol kas esu dalyvavęs varžybose Latvijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje.

– Ar Lietuvoje jaučiamas jėgos ištvermės sporto populiarėjimas? Ar iki pasaulį apėmusios populiarumo bangos mums dar toli?

– Šis sportas Lietuvoje tikrai pamažu įgauna pagreitį – jau yra penkios oficialios sporto salės, taip pat nemažai sporto klubų užsiima funkcinėmis treniruotėmis, dar kitaip vadinamomis „Cross-training“. Daug žmonių renkasi tokio tipo treniruotes, nes jos yra gerokai įdomesnės ir dinamiškesnės už įprastines treniruoklių salėje. Be to, šis sportas turi didelį bendruomeniškumą – klubuose susiburia sportuojančių žmonių grupės, kurios palaiko ryšį ne tik sporto salėje, bet ir už jos ribų. Aišku, žiūrint globaliai, Lietuvoje bumas dar nėra toks didelis kaip Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet su laiku ši sporto šaka turėtų pasiekti tokias aukštumas ir pas mus.

– Olimpinėje dienoje organizuojamose „LTeam Throwdown“ varžybose dalyvavote ir pernai. Kaip jas įvertintumėte ir kokios patirties jos leido pasisemti?

– Praėjusių metų varžybos buvo labai aukšto lygio – pradedant komandų pajėgumu ir baigiant organizacija. Viskas paliko labai gerą įspūdį. Tai tikriausiai buvo vienos geriausiai parengtų varžybų Lietuvoje, kuriose pačiam teko dalyvauti. Manau, kad ir prieš varžovus iš užsienio nepasidarėme gėdos. 

– Pernai varžybose dominavo užsienio sportininkai, o šiemet organizatoriai renginį skirs Lietuvos atletams. Kaip vertinate šį žingsnį?

– Kadangi pernai Lietuvos komandoms buvo atranka, ją įveikė tik dvi komandos, todėl nemažai lietuvių liko už borto. Iš vienos pusės mūsų komandos liko nepatenkintos, bet iš kitos pusės varžybų lygis buvo tikrai labai aukštas. Esu įsitikinęs, kad varžybas rengti vietiniams sportininkams yra protingas žingsnis – jie galės atsigriebti už praėjusius metus ir įrodyti, kad pajėgumu nenusileidžia užsienio komandoms.

– Kokie jūsų lūkesčių iš šių metų turnyro?

– Šiemet bus daug daugiau lietuvaičių, todėl bus dar smagiau. To ir tikimės – tiesiog gerai praleisti laiką.

– Kas šiemet sudarys jūsų komandą ir kaip jūs susibūrėte?

– Praėjusiais metais mūsų komandą be manęs dar sudarė Justina Rybakovaitė, Rima Budvidytė ir Edgaras Krasavcevas, bet šiemet sudėtis bus kiek kitokia – Rimą pakeis Indrė Didžklapytė. Lietuvos jėgos ištvermės sporto bendruomenė nėra didelė, visi vieni kitus pažįsta, todėl sudėtys nuolat keičiasi iš to paties žmonių rato.

– O kaip ruošiatės varžyboms, kai tiksliai nežinote, kokios rungtys jūsų lauks?

– Šis sportas apima labai daug sporto šakų, todėl pagrindinis pasiruošimas vyksta atidirbinėjant pavienius technikos elementus, dirbant jėgai ir ištvermei, taip pat gerinant aerobinę ištvermę – paprastai kalbant, stengiamasi turėti kuo mažiau silpnų vietų.

– Kuo „LTeam Throwdown“ varžybos turėtų būti įdomios žiūrovams, apsilankiusiems Olimpinėje dienoje?

– Tokio tipo varžybos, vykstančios masinių renginių metu, visada pritraukia daug žiūrovų, nes jas labai smagu stebėti, nėra sunku suprasti, kas vyksta. Dalyviai rodo daug emocijų, atlieka gana sudėtingus judesius, kurie paprastiems žmonėms gali pasirodyti neįkandami – tai tik dar labiau prikausto žiūrovų dėmesį. Be to, jėgos ištvermės varžybose visada groja gera muzika, o tai tik dar labiau prisideda prie puikios atmosferos.

***

Jėgos ištvermės sporto žavesys – netikėtumas: nei vienas dalyvis iki varžybų starto nežino, kokius pratimus jose teks įveikti. Šiemetinėse „LTeam Throwdown 2019“ varžybose bus rengiamos 3 rungtys, kuriose atlikdami specialius pratimus sportininkai testuos savo ištvermės, jėgos, vikrumo, koordinacijos, lankstumo ir greičio sugebėjimus.

Visi „LTeam Throwdown 2019“ varžybų dalyviai bus apdovanoti Olimpinės dienos atminimo medaliais, o pirmųjų trijų vietų laimėtojams atiteks rėmėjų dovanos ir piniginiai prizai: nugalėtojams – 500, vicečempionams – 300, o bronzos medalininkams – 200 eurų.

Visą dieną Danės skverelyje vyksiančiose varžybose veiklos atras ir žiūrovai, ir komandos nesurinkę sportininkai – visi norintieji šią universalią sporto šaką, jungiančią sunkiosios bei lengvosios atletikos, gimnastikos ir net galiūnų sporto elementus, galės išmėginti nemokamose asmeninėse „Cross-training Challenge“ varžybose. Trys geriausią rezultatą parodę vyrai, moterys, berniukai (iki 16 metų) ir mergaitės (iki 16 metų) taip pat bus apdovanoti organizatorių prizais.