logo
days
hours
mins
secs
26
Apr
#LTEAM
Susitikime su sporto federacijomis – apie olimpinę nuosavybę ir galimybę sportininkams

Ketvirtadienį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) sukvietė sporto federacijas, kurių atletai jau atsirinko, arba turi galimybę atsirinkti į Paryžiaus olimpines žaidynes, pasikalbėti apie olimpinę nuosavybę ir komercijos galimybes sportininkams.

„Olimpinės nuosavybės naudojimas yra griežtai reglamentuojamas Tarptautinio olimpinio komiteto. Šiais metais šiose taisyklėse atsirado naujovių, todėl mums labai svarbu supažindinti sportininkus, jų rėmėjus, federacijas ir kitas suinteresuotąsias šalis su atnaujinimais bei priminti nuostatas, kurių yra būtina laikytis“, – sakė Lietuvos olimpinio fondo direktorė Lina Minderienė.

Lina Minderienė (Vytauto Dranginio nuotr.).
Lina Minderienė (Vytauto Dranginio nuotr.).

Iš viso į seminarą buvo pakviestos 12 vasaros sporto šakų federacijų, kurių sportininkai jau yra užsitikrinę vietą 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse arba turi potencialo ją išsikovoti. Kiek anksčiau teisininkų paruošta informacija apie komercijos galimybes sportininkams ir jų rėmėjams buvo išsiųsta visoms nacionalinių sporto šakų federacijoms.

LTOK vykusiame seminare sporto federacijų atstovus apie olimpinę nuosavybę supažindino advokatų kontoros „Glimstedt“ teisininkas Ovidijus Speičys. Seminaro metu jis apžvelgė bendruosius olimpinės nuosavybės principus, olimpinių ir neolimpinių partnerių vykdomą veiklą, sveikinamojo pobūdžio reklamą bei žaidynių dalyvių žinutes internete.

Skirtingai nuo anksčiau vykusių žaidynių, šiemet pirmą kartą sportininkams olimpinių žaidynių metu bus leidžiama dirbti su prekių ženklais, kurie nėra oficialūs Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ar nacionalinių olimpinių komitetų rėmėjai.

Ovidijus Speičys (Vytauto Dranginio nuotr.).
Ovidijus Speičys (Vytauto Dranginio nuotr.).

Apie savo reklamos planus sportininkų rėmėjai turi informuoti TOK bei gauti jų patvirtinimą, jog reklama atitinka keliamus reikalavimus.

Paryžiaus olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis. Olimpinių žaidynių laikotarpis skaičiuojamas nuo liepos 18 iki rugpjūčio 13 dienos.

Daugiau apie olimpinę nuosavybę:

Olimpinė nuosavybė(II): Paryžiaus olimpinėse žaidynėse – naujos galimybės sportininkams ir jų rėmėjams

Olimpinė nuosavybė(I): kas yra olimpinė simbolika ir kas gali ją naudoti?

Daugiau informacijos:

Lietuvos olimpinio fondo direktorė Lina Minderienė,+37065972090, lina.minderiene@ltok.lt

Advokatų kontoros „Glimstedt“ Marketingo ir komunikacijos vadovė Anželika Voinė,  +37061915116, a.voine@glimstedt.lt