logo
days
hours
mins
secs
Kipras Štreimikis
24
Jul
2022

#EJOF
Tarp varžybų Slovakijoje liks vietos ir pramogoms: jaunimo rinktinei – olimpinio švietimo pamokos 

Slovakiją sėkmingai pasiekę 55 jaunieji Lietuvos sportininkai su nekantrumu laukia jau šį sekmadienį Banska Bistricoje prasidedančio Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF). Ir nors prieš svarbiausius startus nė vienas jų neslepia viduje kirbančio jaudulio, įtemptame varžybų grafike liks laiko ir pramogoms.

Informacija apie festivalį

Tarp sportinių kovų jaunieji atletai galės turiningai atsikvėpti – Europos olimpinių komitetų asociacija (EOK) olimpiniame festivalyje organizuoja įvairias pramogines veiklas. Įvairūs žaidimai, viktorinos, kultūriniai manai ir vakaronės su kitų šalių jaunimo rinktinėmis – tai tik dalis planuojamų renginių. O juos šiemet koordinuoti ėmėsi lietuvis – vienu iš 5 Europos jaunimo olimpinių ambasadorių alumni-mentorių tapo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinių švietimo programų vadovas Paulius Martinkėnas.

„Labai džiaugiuosi galėdamas būti tokio didelio ir įdomaus renginio dalimi. EJOF man nesvetimas – būdamas plaukikas 2015 metais festivalyje Tbilisyje dalyvavau kaip sportininkas, 2019-aisiais vykusiame Baku buvau išrinktas atstovauti Lietuvai jaunojo ambasadoriaus pozicijoje, vėliau savanoriavau ir padėjau jauniesiems ambasadoriams, prisidėjau prie EOK veiklos kuriant į įgyvendinant programą, kaip alumni vykau ir į Vuokatti žiemos olimpinį festivalį. Mano tikslas – skleisti olimpines vertybes, olimpizmo idėją. Ambasadoriaus pozicija man labai įdomi“, – sako P. Martinkėnas.

P. Martinkėnas (kairėje). K. Štreimikio nuotr.
P. Martinkėnas (kairėje). K. Štreimikio nuotr.

Pasak jo, tikslinga kelerių metų patirtis dirbant olimpiniuose festivaliuose pagilino turimas žinias apie olimpinį judėjimą, padėjo geriau suprasti sportininkus, jų problemas, baimes, lūkesčius. „Duodame šansą jauniesiems sportininkams pamatyti savo karjerą kitomis spalvomis“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Kartu su juo liepos 24–30 dienomis Banska Bistricoje vyksiančiame olimpiniame festivalyje dalyvauja 22 ambasadoriai iš skirtingų šalių, bei 5 mentoriai, tarp kurių be lietuvio – estas, danė, islandė, serbė.

„Prisijungti prie mentorių komandos buvo pakviesti tik patys aktyviausi ankstesnių metų EJOF dalyviai, todėl buvimas šiame sąraše mane labai džiugina“, – tikina P. Martinkėnas.

Pasiruošimas olimpinio švietimo veikloms 2022-ųjų EJOF vyko drauge su kitų festivalyje dalyvaujančių šalių atstovais: daugybė nuotolinių susitikimų, mokymų apie olimpines vertybes – pagarbą, draugystę, tobulėjimą, vėliau ambasadoriai buvo suskirstyti į tris skirtingas grupes. Grupėse jie specializavosi atlikdami tam tikras užduotis, kurias vykdys EJOF metu.

Lietuvos rinktinė Banska Bistricoje. (K. Štreimikio nuotr.)
Lietuvos rinktinė Banska Bistricoje. (K. Štreimikio nuotr.)

„Nuotoliniuose seminaruose ambasadoriai pirmiausia supažindinami su olimpinių vertybių pagrindais, juos moko geriausi šios srities specialistai Europoje, vėliau jie mokomi panaudoti turimas žinias. Stengiamės, kad jie ne tik žinotų olimpinio švietimo svarbą, bet ir supratų, naudotų tai savo gyvenime“, – sako P. Martinkėnas.

Tuo tarpu sportininkai, jų treneriai renginyje galės praktiškai pajusti olimpizmo dvasią – atskiras gyvenimas virs ne tik festivalio zonoje, sportininkai galės susipažinti ir pabendrauti su kitų šalių bei kitų sporto šakų atletais, įsitraukdami į bendras veiklas pajausti olimpizmo bendrystę, naudotis specialiai jiems veikiančiu baseinu. Atskiras gyvenimas veiks ir socialinėje erdvėje. Čia per artimiausią savaitę planuojamos tiesioginės transliacijos, interviu su sportininkais.

Mija Motiejaitytė.
Mija Motiejaitytė.

Be P. Martinkėno EJOF Lietuvai olimpinio švietimo veiklose atstovaus ir jaunoji ambasadorė, plaukikė Mija Motiejaitytė. Dalyvavimas EJOF jai jau ne pirmas – kaip sportininkė ji renginyje dalyvavo 2019 metais Baku vykusiame olimpiniame festivalyje, o tai būtina sąlyga siekiant vėliau prie renginio prisijungti į organizacinę jo dalį.

„Labai didelė garbė būti jaunąja EJOF 2022 ambasadore. Pati prieš keletą metų dalyvavau varžybose, nors man visuomet buvo įdomu pamatyti kaip visa tai atrodo iš užkulisių – pamatyti, kaip vyksta organizavimo darbai, kaip planuojamos veiklos, logistika. Todėl dabar, būdama čia kitame amplua, tikiuosi, galėsiu padėti jauniesiems sportininkams“, – sako M. Motiejaitytė.

Ji įsitikinusi, kad didžiausi iššūkiai – gebėjimas susidoroti su nerimu ir baimėmis prieš startus, esą dauguma sportininkų sudegina save psichologiškai: svarsto, kad kažkas nepavyks, kad nesigaus, kad galbūt nėra tinkamai pasiruošę tokio lygio varžyboms. „Manau, kad šiandien sportininkai išgyvena tas pačias baimes, jaudulys kamuoja visus. Tačiau svarbiausia – nusiteikti gerai praleisti laiką ir suprasti, kad kiekvienas daro geriausia, ką šiandien gali“, – linkėdama pasimėgauti sporto švente tikina jaunoji ambasadorė.