Taip Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) Olimpinės dienos dar nėra minėjęs. Nors pasaulį supančiusi pandemija ir karantinas sumaišė originalius planus, LTOK kartu su LTeam nė kiek nenutolo nuo savo misijos skatinti žmones sportuoti ir išsaugojo pagrindinę šventės tradiciją – birželio 23 dieną viso pasaulio lietuviai virtualiai gali dalyvauti lietuviškos olimpinės mylios bėgime.
Prie šventinio bėgimo prisijungė ir olimpiečiai, LTOK darbuotojai ir partneriai bei sportui neabejingi politikai ir žinomi šalies žmonės. Visi kartu jie antradienio rytą susirinko Vingio parke ir vieningai įveikė 1988 metrus – lietuviškos olimpinės mylios distanciją, simbolizuojančią LTOK atkūrimo datą ir tapusią neatsiejama Olimpinės dienos šventės dalimi.
„Išduosiu paslaptį – šiandien išsipildė viena gražiausių mano vaikystės svajonių. Stovėti čia, tarp olimpinių čempionų ir olimpiečių, yra didžiulis džiaugsmas ir garbė. Žiūrėdama į kiekvieną iš mūsų matau, kad Olimpinės dienos šūkis yra nepaprastai svarbus, nes mes kiekvieną dieną įveikiame savo unikalią olimpinę mylią. Man labai malonu šiandien būti čia ir rasti tokią bendruomenę.
Prezidentas Gitanas Nausėda savąją olimpinę mylią šiandien įveikia valstybės vadovo kabinete. Tačiau širdimi jis yra čia, kartu su mumis, ir siunčia šilčiausius linkėjimus bei sveikinimus. Ši iniciatyva – mums nepaprastai svarbi, ji kuria pokytį. O jei tas pokytis nuvilnija didžiule banga, tai yra didžiulis pasiekimas. Sveikiname olimpinį judėjimą ir šią aktyvią bendruomenę su olimpine idėja, sujungiančia Lietuvą į vieningą globalią komandą“, – prieš duodama startą kalbėjo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
„Jūsų pavyzdys yra kelrodė žvaigždė, į kurią reikėtų orientuotis. Fiziniai duomenys yra labai svarbūs, tačiau lygiai taip pat svarbus ir charakteris, padedantis siekti tikslo kiekvieną dieną. Jūs man, kaip švietimo, mokslo ir sporto ministrui esate brangūs, nes jūs esate mokytojai, rodantys pavyzdį“, – į bėgimo dalyvius kreipėsi ŠMSM ministras Algirdas Monkevičius.
„Kiekviena kliūtis sudaro naujas galimybes, – pabrėžė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Sportas iš mūsų gyvenimo niekur nedingo, o karantino dėka Olimpine diena gali mėgautis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys tautiečiai. Labai džiaugiuosi, kad tokia sporto šventė gali juos suvienyti.“
Specialią trasą Vingio parke įveikė būrys garsių LTeam sportininkų: olimpiečių šeimyna baidarininkas Ričardas Nekriošius ir maratonininkė Vaida Žūsinaitė, dvejų olimpinių žaidynių dalyvės šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir ėjikė Brigita Virbalytė, irkluotoja Viktorija Senkutė, baidarininkai broliai Simonas ir Mindaugas Maldoniai bei 2016-ųjų olimpietis Andrejus Olijnikas, kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes iškovojęs ieties metikas Edis Matusevičius su širdies drauge šuolininke į aukštį Urte Baikštyte, o taip pat ir penkiakovininkai olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė bei dviejų olimpinių medalių savininkas jos vyras Andrejus Zadneprovskis.
„Toks renginys – labai įkvepiantis. Ypač mūsų vaikams tai yra labai aktualu, nes daugelis negali išsirinkti, kokią sporto šaką sportuoti ir džiugu, kad jiems yra suteikiama galimybė išbandyti ir atrasti tai, kas jiems patinka“, – apie LTOK renginių svarbą kalbėjo Laura, bėgime dalyvavusi ne tik su vyru, bet ir su dešimtmete dukra.
Kartu su jais bėgo ir būrys Lietuvos paralimpiečių, tarp kurių buvo vyrų golbolo rinktinės nariai bei rėgėjimo negalią turinti maratonininkė Aušra Garunkšnytė. Nuotolį taip pat įveikė ir šalies paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
„Noriu pasidžiaugti, kad visada turime galimybe dalyvauti Olimpinėje dienoje ir kad žmonės, turintys negalią, juda ir sportuoja kartu su visais. Tai yra nuostabu. Didžiuojuosi mūsų bendruomene, visi kartu esame stipresni“, – sakė paralimpinis čempionas M. Bilius.
Sportišką pavyzdį visuomenei demonstravo ir profesionalus golfo žaidėjas Juozapas Budrikis, „G&G Sindikato“ lyderis Gabrielius Liaudinskas-Svaras, muzikos atlikėjas Gabrielius Vagelis, TV laidų vedėjas Mindaugas Rainys bei su trimis atžalomis prie bėgimo dalyvių prisijungęs Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.
„Mes stengiamės dalyvauti visuose masiniuose renginiuose – norime vaikus užkrėsti geru pavyzdžiu, kad toliau sportuotų, siektų geros fizinės savijautos, būtų stiprūs ir sveiki. Toks renginys buvo labai reikalingas, ypač po 3 mėnesių karantino, nes visi yra išsiilgę bendravimo, buvimo kartu, sportavimo kartu“, – džiaugėsi Seimo narys.
„Buvo labai linksma, labai gera, smagi kompanija. Patiko, kad tai yra šventė, nes švenčių mums reikia. Bėgi su profesionalais, bėgi su sporto pasaulio žmonėmis – gera jausti, kad esi bendruomenės dalis, – po bėgimo pozityvumo nestokojo G. Liaudinskas, akcentavęs ir prie bėgimo prisijungusių užsienio lietuvių svarbą. – Mes turime dar vieną šventę, kaip kad Tautinės giesmės giedojimas, kai viso pasaulio lietuviai gali susivienyti.“
Virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas vyks visą birželio 23-iąją. Jame dalyvauti – labai paprasta. Būnant bet kuriame pasaulio kampelyje reikia nubėgti mažiausiai 1988 metrų nuotolį, tai užfiksuoti bėgimo programėle ir savo rezultatu su grotažyme #OlimpinėDiena2020 pasidalinti socialiniuose tinkluose.
Dalyvavimas šiame virtualiame bėgime – nemokamas, bet – itin vertingas: kiekvienas dalyvis bus apdovanotas vienu iš 15 000 organizatorių paruoštų prizų.
Juos atsiimti bus galima dviem būdais – LTOK būstinėje, įsikūrusioje Vilniuje, Olimpiečių g. 15, arba bet kurioje šalies „Eurovaistinėje“.
Norintiems gauti dovanas – būtina užpildyti specialią registracijos anketą, kuri LTOK.lt svetainėje bus atvira iki birželio 24 d. 23:59 val. Dovanų dalijimas vyks birželio 29 – liepos 10 dienomis.
Visą detalią informaciją apie bėgimą, jo taisykles ir prizus galima rasti ČIA.