logo
days
hours
mins
secs
E. Šemiotas
30
May
2022

#Švietimas
Viena pirmųjų „Lietuvos mažųjų žaidynių“ trenerių: „Projekto sėkmė slypi mūsų komandos stiprybėje“

Gegužės 29 d., sekmadienį Jonavos sporto arenoje jau antrą kartą šiais metais vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis.

Renginio metu 35 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Kauno, Kauno raj., Molėtų, Vilkijos, Ukmergės, Širvintų bei Batniavos dalyvavo skirtingose sportinėse rungtyse, kurių pagrindas – estafečių varžybos.

Komandas, kurios buvo sudarytos iš 3 mergaičių, 3 berniukų ir 2 pedagogų, šventės metu aplankė jaunimo olimpinių žaidynių čempionė, plaukikė Agnė Šeleikaitė.

„Įspūdžiai sudalyvavus – labai geri! Smagu, kad nuo pat mažens siekiama ugdyti olimpines bei sporto vertybes, kad organizuojami tokie renginiai vaikams, skatinamas vaikų, taip pat ir tėvų fizinis aktyvumas. Džiugu, kad ankstyvame amžiuje šviečiama apie tai, jog sportas nėra tik apie konkrečią pergalę, bet ir apie pagarbą, tobulėjimą, draugystę“, – po renginio džiaugėsi A. Šeleikaitė.

E. Šemioto nuotr.
E. Šemioto nuotr.

Kiekvieno renginio metu dalyviams pateikiamos specialios užduotys, kurios yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Rungtyse mažuosius sportininkus pasitinka ir prižiūri 12 Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerių, kurios vaikus pakviečia bėgioti, šuoliuoti, laipioti, treniruoti pusiausvyrą ir žaisti žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Nuo pat pirmojo projekto sezono „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dirbanti trenerė Daiva Statkevičienė kalbinama džiaugiasi kasmet matydama augančius projekto skaičius ir neslepia – sunkus, bet malonus darbas atsiperka.

Daiva, „Lietuvos mažųjų žaidynių“ trenerės vaidmuo jums ne naujas. Kas skatina kasmet sugrįžti?

Mačiau projekto augimą nuo pirmos dienos ir pati kartu augau, taigi, tai jau 8-asis sezonas kartu. Esu tikra, kad sėkmė slypi stiprioje mūsų komandoje – dėka jos projekto tobulėjimas tikrai labai spartus. Ko gero būtent tai, kad projektas auga ne tik skaičiais, bet ir kokybe, mane kasmet ir skatina vis sugrįžti bei dalyvauti, išbandyti vis naujus būdus skatinti vaikus būti fiziškai aktyviais.

Vaikus renginyje pasitinkate viena įspūdingiausių ir aktyviausių rungčių – spalvotu dideliu parašiutu. Kaip į veiklą reaguoja vaikai?

Vaikams patinka aktyvios veiklos. Dažnam jų – tai vienintelė galimybė pasportuoti taip, kad sušiltų, padažnėtų pulsas ir veide šviestų šypsena. Dabar vaikams įprasta, kad veikla turi keistis gana greitai, todėl spalvingos linksmos užduotys jiems tikrai patinka.

E. Šemioto nuotr.
E. Šemioto nuotr.

O kaip reaguoja pedagogai, tėvai? Ar tenka pasikalbėti ir su jais?

Tai – viena iš maloniausių dalių. Kai mokytojai ir tėveliai dėkoja, dalinasi įspūdžiais apie tai, kaip jiems sekėsi ir ko norėtų dar ateityje, supranti, kad suteikei fizinio aktyvumo žinias ir džiaugsmą ne tik savo ugdytiniams, bet ir kitiems, kuriems tai rūpi, tai labai motyvuoja.

Kalbant apie fizinį aktyvumo žinias, kas, jūsų nuomone, labiausiai skatina vaikus judėti, būti fiziškai aktyviais? Kiek darželinukams svarbi fizinio raštingumo sąvoka?

Darželyje vaikams suteikiu žinių apie įvairų fizinį aktyvumą ir būdus jį susikurti įvairioje aplinkoje, naudojant įvairias šalia esančias priemones ar jų neturint. Labai svarbu, kad vaikas žinotų, kaip jo organizmas turi ir gali reaguoti į fizinį aktyvumą, kaip sportuoti, kad teiktum savo kūnui naudą, tai darytum kūrybiškai ir saugiai. Dabar jau dažnai idėjų veikloms semiuosi iš jų pačių – turėdami žinių, kaip teisingai ir tikslingai judėti, vaikai pasiūlo pačių įvairiausių žaidimų ir pratimų. Vaikai, kurie nuo mažens patirs prasmingą smagią, tikslingą, saugią fizinio aktyvumo naudą, bus sveikesni, socialiai atsakingesni ir ateityje tam tikrai skirs didesnį dėmesį.

Kaip manote, kiek svarbus pedagogo vaidmuo skatinant vaikų fizinį aktyvumą? Koks pedagogas turi būti?

Pedagogo bei jo požiūrio ir laikysenos vaidmuo – labai svarbus. Su vaikais dirbantis ugdytojas turi būti turintis profesinių žinių, atsakingas, linksmas, galintis sugrįžti į vaikystę kasdien, nuolat tobulėjantis, gerbiantis vaikus ir save.

Projektas finišuos jau kitą savaitgalį Palangoje, kur vyks paskutiniai du didieji festivaliai. Ko jau dabar norėtumėte palinkėti projekto dalyviams?

Kasdien kalendoriuje nusipiešti po šypsenėlę, kai skiria dėmesio fiziniam aktyvumui. Tai padaryti gali padėti šio projekto pamokėlės, kurios yra visiems prieinamos ir jas galima įsijungti bet kada. Kartu sportuoti pasikviesti šeimos narius. Ir, žinoma, su nekantrumu laukti artėjančio „Lietuvos mažųjų žaidynių“ naujo sezono!

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.