logo
days
hours
mins
secs
15
Apr
#Švietimas
Vienas iš Olimpinio švietimo forumo pranešėjų – Mindaugas Bilius

Gegužės 17-ąją Kauno sporto halėje vyks devintasis Olimpinio švietimo forumas tema „Bendras žingsnis į ateitį“. Pristatome vieną iš pranešėjų – Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) prezidentą Mindaugą Bilių, skaitysiantį pranešimą „Paralimpinė vizija – įtraukus pasaulis per sportą“.

Jau devintą kartą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva visos Lietuvos pedagogus, savivaldybių bei jaunimo organizacijų darbuotojus, trenerius ir visus, besidominčius olimpiniu judėjimu, forumas suburs į nemokamą renginį, skatinantį į formalųjį švietimą pažvelgti kitaip.

Žygis

Šįkart nagrinėsime olimpinio švietimo temas, apimančias visiems prieinamą sportą ir fizinį aktyvumą, o dar atidesnį dėmesį skirsime visuomenės grupėms, susiduriančioms su įvairiais sunkumais: gilinsimės į etninių mažumų, specialiųjų poreikių turinčių asmenų ir lyčių integracijos aktualijas sporto, švietimo ir fizinio aktyvumo srityse. 

Siekiant kuo geriau atskleisti integracijos problematiką ir siūlomus sprendimo būdus, forume pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus savo sričių specialistai, visuomenei gerai žinomi veidai, mokslininkai, Lietuvos olimpiečiai bei sportininkai.

Vienas iš šių metų forumo pranešėjų – LPAK prezidentas M. Bilius. Jis sako, kad tarptautinio paralimpinio judėjimo vizija – įtraukus pasaulis per sportą.

„Lietuvos paralimpinės komandos sportininkai kasdien įrodinėja, kad žmogus su negalia gali būti visavertis bendruomenės, visuomenės narys ir net lyderis. Tam tereikia tinkamos aplinkos, teigiamo požiūrio ir galimybių atsiskleisti.

Džiaugiuosi, kad kartu su mūsų rėmėjais ir partneriais bei draugais, tarp kurių yra ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, dalijamės viena ir aiškia mūsų šalies ateities vizija ir drauge siekiame kurti valstybę, kurioje gera gyventi visiems mūsų žmonėms – ar su negalia, ar be jos, – yra įsitikinęs paralimpinis čempionas M. Bilius. – Ši tema – ypatingai svarbi, nes vienybė, bendrystė ir įtrauktis yra svarbios stiprios visuomenės, stiprios valstybės sąlygos.”

Lietuvos Paralimpinio Komiteto Prezidentas Mindaugas Bilius

Olimpinio švietimo forumas 2024: „Bendras žingsnis į ateitį“

Olimpinio švietimo forumas – nuo 2015 metų LTOK organizuojamas vienos dienos renginys, skirtas olimpizmo naujovėms aptarti. Forumo tikslas – supažindinti pedagogus, savivaldybių ir jaunimo darbuotojus su kitokiomis ugdymo galimybėmis, įkvėpti, padėti plėsti akiratį, padėti atrasti savo profesiją ar veiklą iš naujo.

„Mūsų visų bendras pagrindinis tikslas turėtų būti sudaryti sąlygas bei galimybes fizinį aktyvumą ir aukštumas sporte pasiekti visiems, o grupėms, kurios susiduria su didesniais sunkumais ir iššūkiais – dar rūpestingiau padėti, paskatinti juos siekti užsibrėžtų tikslų,“ – sakė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Šiemet forumas ypatingas tuo, kad jame bus minimi Lietuvos sportui reikšmingi įvykiai – vasarą prasidėsiančios Paryžiaus olimpinės ir paralimpinės žaidynės bei Lietuvos Olimpinio judėjimo šimtmetis. 

Kviečiame registruotis!

Registruotis į „Olimpinio švietimo forumą“ kviečiame iki gegužės 7 dienos. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas: priimti bus tik pirmi 500 užsiregistravusių, tad kviečiame nedelsti!

Forumo pradžia: 10 val. 

REGISTRACIJA: https://forms.office.com/e/3suFUVRCUm

Daugiau informacijos – jau netrukus.