LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė veda mokymus / LTOK nuotr.
18
Sep
#Mokymai
Vilniaus Ozo gimnazijoje prasidėjo LTOK organizuojamas „Athlete365 Career+” mokymų ciklas

Rugsėjo 18 dieną, trečiadienį, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė rytą pradėjo Vilniuje esančioje Ozo sporto gimnazijoje, kur pradėjo vesti mokymus sportuojantiems gimnazistams. 10 savaičių kiekvieną trečiadienį dešimtos klasės gimnazistai bus supažindinami su „Athlete365 Career+“ iniciatyvos specialia programa Įgalink savo ateitį (angl. Power up your future).

„Athlete365Career+” programos Lietuvoje ambasadorė V. Mačianskienė yra vienintelė mūsų šalyje turinti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sertifikatą, leidžiantį jai edukuoti sportininkus karjeros klausimais. Mokymų planas sudarytas TOK „Athlete365Career+“ programos pagrindu.

LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė veda mokymus / LTOK nuotr.
LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė veda mokymus / LTOK nuotr.

„Sportininko karjera yra sąlyginai trumpa ir nenuspėjama. Jai pasibaigus dažnam iškyla klausimas: o kas toliau? Tai didelis pokytis, kuriam reikia ruoštis iš anksto. Sportininko gebėjimai yra labai platūs ir reikalingi darbo rinkoje. TOK mokymų, kuriuos baigiau, metu šiuos gebėjimus ir įgūdžius pavadinome super galiomis, kurios lems sėkmę darbo rinkoje.

Smagu, kad pirmą kartą organizuojame tokio pobūdžio mokymus ir moksleiviams – parinkti būtent dešimtokai. Tai amžius, kai dauguma jaunų žmonių atsiduria kryžkelėje, galvodami apie savo ateitį – ar ją sporto gimnazijos moksleiviai sies su sportu, ar mėgins atrasti save kitame kelyje. Todėl šie mokymai, tikiu, bus ypač jiems naudingi“, – sakė V. Mačianskienė.

Praktinių–teorinių pamokų metu sportininkai patys identifikuoja savo stipriąsias charakterio savybes, nustatomi asmenybių tipai, susipažįsta su galimais studijų šaltiniais. Sportininkai mokomi rašyti savo gyvenimo aprašymą bei suteikiami ryšių tinklo kūrimo įgūdžiai.

Pirmoji paskaita moksleiviams buvo tema apie sportininkų turimas stiprybes. Gimnazistai paskaitos metu patys pasidalino kokiomis sporto šakomis užsiima, buvo supažindinti su Tarptautinio olimpinio komiteto, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto veikla.

Mokymų metu gimnazijos sportininkai nagrinės šiuolaikinės karjeros sampratą, karjeros kompetencijas, jų struktūrą, karjeros planavimo principus, savęs pažinimo svarbą, sprendimų, susijusių su karjera, priėmimo eigą. Aiškinsis gyvenimo vizijos, karjeros tikslų svarbą planuojant savo ateitį ir būsimą karjerą.

LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė veda mokymus Ozo gimnazijoje / LTOK nuotr.
LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė veda mokymus Ozo gimnazijoje / LTOK nuotr.

„Pagrindinis būsimų mokymų tikslas – padėti sportininkui pažinti save ir rasti savo kelią už sporto ribų. Suprasti, kurioje srityje jis jaučiasi geriausiai, ką mėgsta daryti, kas yra jo aistra, kokios jo vertybės, kokią, jo manymu, jis gali daryti įtaką aplinkai, priimamiems sprendimams. Ir, peržiūrėjus šį sąrašą, suprasti už ką galėtų gauti atlygį“, – apie mokymus pasakojo V. Mačianskienė.

Mokymus sudarys 6 temos. Pirmosios 4 bus skirtos pažinti save, pamatyti savo asmenines savybes, pavyzdžiui: ar žmogus yra intravertas, ar ekstravertas, ar linkęs į detales, ar nori būti lyderiu, ar kaip tik vykdyti nurodymus. Mokysimės išsikelti tikslus, pasakoti istoriją, tačiau visą tai darysime per sportininko žinias ir patyrimus.

„Sportininkai yra reikalingi darbuotojai daugelyje sričių, nes geba dirbti esant įtampai, greitai besikeičiančioms sąlygoms, jie gali imtis lyderystės, vadovauti komandai. Tai yra įgūdžiai, kuriuos daugumai reikia papildomai lavinti, tuo tarpu sportininkai juos treniruoja nuo mažumės“, – sakė V. Mačianskienė.

Kitos dvi temos bus skirtos mokytis rengti gyvenimo aprašymą ir kreipimąsi į potencialų darbdavį. Pastaroji dalis yra labai svarbi. Gyvenimo aprašymas gali būti labai geras, tačiau potencialus darbdavys jo net neatsidarys, jei laiške neras būtinų raktažodžių.

LTOK užsienio ryšių direktorė baigė iš trijų etapų sudarytus TOK mokymus, kurie prasidėjo dar 2018-aisiais. Praėjusią savaitę Lozanoje (Šveicarija) ji kartu su 33 programos dalyviais iš viso pasaulio dar giliau pažvelgė į mokymų temas bei išlaikė egzaminus sertifikatui gauti.

Daugiau apie „Athlete365” programą.