logo
days
hours
mins
secs

Olimpinis mėnuo

Olimpinis mėnuo – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams. Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Rudenį vykstančio projekto metu pradinių klasių moksleiviai supažindinami su sportu ir sveika gyvensena, skatinami aktyviai laiką leisti pertraukose tarp pamokų ir, jei įmanoma, pamokose, išbando įvairias mankštas ir žaidimus.

Olimpinis mėnuo 2023

Temos:

 • Fizinis aktyvumas
 • Sveika mityba
 • Emocinis raštingumas
 • Kokybiškas poilsis

Penktuosius metus skaičiuojantis projektas 2023 m. dalyvius pasitinka atnaujintas – į programą įtraukta šiandieniniame skubančiame pasaulyje  itin svarbi kokybiško poilsio tema. Jau įprastai dalyviams visų temų žinias gilinti padės ir sportininkai bei olimpiečiai, o viso Olimpinio mėnesio metu pradinukų lauks dar daugiau aktyvių bei smagių veiklų pamokų, pertraukų metu bei namuose!

REGISTRACIJA

Baneris 920x186

Olimpinis mėnuo 2022

Temos:

 • Fizinis aktyvumas
 • Sveika mityba
 • Emocinė sveikata
 • Bendradarbiavimas

Projekto metu kiekvieną savaitę dalyviai susipažino su skirtingomis Olimpinio mėnesio temomis. Dalyvėms klasėms sukurta mokomoji vaizdo medžiaga, rekomendacijos, užsiėmimų pasiūlymai pamokose, pertraukų metu bei namuose. 

Fizinio aktyvumo temai skirtos savaitės metu pradinukus mankštintis kvietė Lietuvos olimpiečiai bei kiti sportininkai.

Sveikos mitybos temą pristatytė mitybos specialistas Artūras Sujeta, kuris kartu su kulinaru Gian Luca Demarco pakvietė vaikus kartu gamintis sveikus patiekalus. 

Apie emocinės sveikatos svarbą ir ugdymą su pradinukais kalbėjo psichologė Asta Jakonienė. 

Su bendradarbiavimo tema vaikus supažindino ir komandinio darbo mokė Lietuvos sporto komandos ir jų sportininkai. 

Projekto rezultatai:

Cover Om 920x406

Olimpinis mėnuo 2021

Temos:

 •  Fizinis aktyvumas
 • Sveika mityba
 • Emocinė sveikata
 • Bendradarbiavimas

Tradiciškai į projektą įsitraukė ir olimpiečiai. Žinomi Lietuvos sportininkai paruošė pratimus mankštoms, vaikai taip pat turėjo proga su atletais pabendrauti virtualiai. Dalyvaujančių mokyklų pedagogai buvo aprūpinti vaizdinėmis rekomendacijomis kaip vesti fizinio ugdymo pamokas ar užsiėmimus tarp pamokų, patarimais apie visas projekto temas.

Olimpinis mėnuo įtraukia ne tik pedagogus bei moksleivius, bet ir jų tėvelius. Vaikai kartu su šeimos nariais skatinami kūrybiškai bei aktyviai leisti laisvalaikį. Projekto veiklos padeda atskleisti moksleivių kūrybiškumą, skatina bendrystę, draugystę klasėje, puoselėja sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo įpročius.

2021 metais projekte Olimpinis mėnuo dalyvavo 1900 klasių iš 59 Lietuvos savivaldybių arba 35 tūkst. pradinių klasių moksleivių. 

Į projektą noriai įsitraukė olimpiečiai, LTeam nariai bei paralimpietis – irkluotoja Milda Valčiukaitė, baidarininkas Mindaugas Maldonis, irkluotojas Saulius Ritter, lengvaatletė, bėgike Eglė Balčiūnaitė, lengvaatletė, sprinterė Agnė Šerkšnienė, dviratininkė Rasa Leleivytė, irkluotojas Dovydas Nemeravičius, bėgikė Vaida Žūsinaitė, baidarininkas Ričardas Nekrošius, paralimpietis plaukikas Edgaras Matakas. Sportininkai ne tik nuotoliniu būdu vedė mankštas moksleiviams, bet ir dalyvavo septyniuose nuotoliniuose susitikimuose su pradinukais, kuriuose dalijosi savo patirtimi kiekviena iš projekto temų bei atsakė į moksleiviams rūpimus klausimus. Nuotoliniuose susitikimuose su sportininkais dalyvavo daugiau nei 26 tūkst. moksleivių ir jų mokytojai.

Taip pat į projektą įsitraukė ir Lietuvos golbolo vyrų rinktinės žaidėjai bei vyr. treneris Valdas Gecevičius, kurie pasidalijo bendradarbiavimo svarba jų gyvenime ir sporte.

Projekto metu mokytojams parengti 24 ekspertų vaizdo įrašai su užduotimis vaikams ir rekomendacijomis pedagogams.

Projektas finišavo jau tradicine tapusia burtų traukimo ceremonija, kurios metu buvo išrinktos net 55 projekte dalyvavusios laimingosios klasės, kurios buvo apdovanotos projekto organizatorių įsteigtais prizais.

Ceremonijoje dalyvavo projekto globėja, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceprezidentas Linas Obcarskas.

Projekto „Olimpinis mėnuo“ akimirkos