logo
days
hours
mins
secs

Olimpinio švietimo forumas

Olimpinio švietimo forumas – nuo 2015 metų LTOK organizuojamas vienos dienos renginys, skirtas olimpizmo naujovėms aptarti. Forumo tikslas – supažindinti pedagogus, savivaldybių ir jaunimo darbuotojus su kitokiomis ugdymo galimybėmis, įkvėpti, padėti plėsti akiratį, padėti atrasti savo profesiją ar veiklą iš naujo.

2024 metų forumo tema: „Bendras žingsnis į ateitį“

Jau devintą kartą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva visos Lietuvos pedagogus, savivaldybių bei jaunimo organizacijų darbuotojus, trenerius ir visus, besidominčius olimpiniu judėjimu, subūrė į nemokamą renginį, skatinantį į formalųjį švietimą pažvelgti kitaip.

Ženkime bendrą žingsnį į ateitį! Šiemet forumo metu gilinsimės į etninių mažumų, specialiųjų poreikių turinčių asmenų ir lyčių integracijos aktualijas, diskutuosime apie sportą ir fizinį aktyvumą, prieinamą visiems. Ir šiais metais Olimpiniame forume dalyvaus savo sričių specialistai, visuomenėje žinomi veidai, mokslininkai, Lietuvos olimpiečiai bei sportininkai.

Šiemet forumas ypatingas tuo, kad jame bus minimi Lietuvos sportui reikšmingi įvykiai – vasarą prasidėsiančios Paryžiaus olimpinės ir paralimpinės žaidynės bei Lietuvos Olimpinio judėjimo šimtmetis. 

Kviečiame registruotis! Spauskite ant žemiau esančio paveikslėlio ir būsite nukreipti į registracijos langą:

Web 1110x252 1 920x209

Registruotis į „Olimpinio švietimo forumą“ kviečiame iki gegužės 13 dienos. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas: priimti bus tik pirmi 500 užsiregistravusių, tad kviečiame nedelsti!

Dizainas Be Pavadinimo13 1 920x914

OLIMPINIO ŠVIETIMO FORUMAS

Olimpinio švietimo forume kasmet gvildenamos skirtingos temos, problematikos ir iššūkiai. Kiekviename renginyje dalyvauja kompetentingi pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio, kurie pristato būdus kaip tuos iššūkius įveikti pasitelkus olimpines vertybes, kurie įkvepia pedagogus atrasti, susipažinti ir pritaikyti savo darbuose naujas, kitokias, inovatyvias ugdymo priemones.

Sportas yra universali priemonė, kuri yra naudojama auginti žmogų-asmenybę. Tai priemonė, kuri pirmiausia ugdo žmogų, tik po to – sportininką. Sporto pagalba žmonės atranda tokių dalykų, kurie padeda gyvenime – tai komandinis darbas, pagarba varžovui ir aplinkai, kilnaus elgesio suvokimas, galiausiai – greitas reagavimas, gebėjimai priimti sprendimus čia ir dabar, mokėti imtis iniciatyvos. Apie šias ir kitas olimpinio judėjimo naujoves Olimpinis švietimo forumas kviečia išgirsti ir diskutuoti kasmet.

2023 metais forumo dalyviai gilinosi temoje „Kur slypi motyvacija?” Kodėl verta pradėti? Vidinė ar išorinė motyvacija? Kokiomis priemonėmis galima skatinti būti fiziškai aktyviems? Į šiuos bei kitus aktualius klausimus 2023 metų Olimpinio švietimo forumo metu atsakyti padėjo savo sričių specialistai, visuomenėje žinomi veidai, mokslininkai, Lietuvos olimpiečiai bei sportininkai.

Dar 2021 m. vasarą Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) atnaujino daugiau kaip šimtmetį egzistavusį olimpinį šūkį – „Greičiau, aukščiau, tvirčiau“ (lot. Citius, altius, fortius), šalia pridedant žodį „kartu“ (lot. communis). Pasak TOK prezidento Thomo Bacho, šis žodis atspindi vienybę, kuri žmonijai yra itin būtina iššūkių kupinoje šio dešimtmečio pradžioje. Taip pat vienybė ir darbas komandoje siekiant bendro tikslo tai – viena svarbiausių Olimpinių vertybių esmių.

Forumo metu buvo gvildenamos pagridinės olimpinio ugdymo temos – pagarba, pastangomis pelnytas džiaugsmas, tobulumo siekimas, proto, kūno ir valios darna bei kilnus elgesys.

2019 metais įvykusio forumo tema buvo „Sportas + švietimas = 21 amžiaus galimybės“. Renginį organizuojantis LTOK užsibrėžė tikslą pažvelgti į ateitį: išsiaiškinti, kokios yra naujausios ugdymo per sportą tendencijos, kaip 21 amžiaus kompetencijos gali būti ugdomos per sportą ir fizinį aktyvumą, kaip sportas gali padėti jauno žmogaus, nebūtinai aktyviai sportuojančio, ugdymo procesui.

2018 metais septyni Olimpinio švietimo forumo pranešėjai iš  Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Prancūzijos ir Lietuvos dalinosi patirtimi, skatinančia atsikratyti stereotipų, į skirtumus pažvelgti kaip į vienijimo galimybę pasitelkus sportą. Pagrindinė renginio tema buvo „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“.

Per penkerius metus renginyje pranešimus skaitė „Youth Sport Trust International“ tarptautinių programos vadovė Viv Holt, Paryžiaus Nantere universiteto dėstytojas ir Prancūzijos paralimpinio judėjimo atstovas Ludovic Buanec, Lietuvos sporto universiteto daktarė Brigita Miežienė, diskusijose su klausytojais patirtimi dalijosi buvusi profesionali futbolininkė iš Etiopijos Eskedar Maštavičienė, krepšinio treneris Marius Kiltinavičius, projekto „Jaunimas gali“ vadovas Arminas Vareika ir daugelis kitų.

Kaip ir visi kiti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojami renginiai, taip ir Olimpinio švietimo forumas, yra nemokamas.

Akimirkos iš Olimpinio švietimo forumo 2023:

Olimpinio švietimo forumo akimirkos