logo
days
hours
mins
secs

Svajonių komandos

Nuo 2017 metų Britų taryba kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) Klaipėdos, Visagino ir Šalčininkų regionuose įgyvendina Europoje didelio pasisekimo sulaukusį projektą „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams”).

„Svajonių komandos“  tai unikalus projektas, skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių tarpe lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas, taip pat skatinti Visagino ir Šalčininkų regionų mokyklų bendradarbiavimą.

Trečiajame projekto sezone (2022-2023 m.) dalyvauja 5 Visagino ir 5 Šalčininkų mokyklos, į veiklas buvo įtraukti 80 jaunųjų lyderių bei 40 pedagogų – kartu jie sudarė 10 komandų. Suskirstytos pagal temas, šios patirties ir žinių sėmėsi patirtiniuose užsiėmimuose. Remdamiesi įgyta patirtimi bei įgūdžiais, vėliau jaunieji lyderiai ves interaktyvius sportinius užsiėmimus savo mokyklų jaunesnių klasių mokiniams.

Kiekvieną projekto sezoną mokymuose dalyvauja ir pedagogai, kurie yra paruošiami tapti projekto komandų koordinatoriais.

Programos veiklose dalyvavę mokiniai teigia įgudę laisviau bendrauti, išmokę išgirsti kitas nuomones bei su jomis dirbti, pakeitę požiūrį į konkurenciją, pažinę vienas kitą, ėmę kitaip vertinti vertybes tiek sporte, tiek gyvenime ir pajutę pasitikėjimo savimi išaugimą bei gebėjimą sklandžiau dirbti komandoje.

Mokytojai kaip vieną didžiausių projekto rezultatų įvardijo suvokimą, kad pedagogai turi leisti mokiniams klysti. Pedagogai taip pat pripažino, kad projekto metu patobulėjo ne tik kaip profesionalai, bet ir kaip asmenybės.

Projekte „Svajonių komandos“ dalyvavusių mokyklų sąrašas

Projekto „Svajonių komandos“ momentai